Terapia schematów

Akredytowany kurs terapii schematów

Akredytowany program szkoleniowy przygotowujący do certyfikacji ISST(Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Schematu). Składa się z bloków poświęconych podstawom terapii schematu oraz terapii pacjentów z zaburzeniami osobowości z wiązki B i C. Wraz z superwizjami stanowią całościowy program przygotowujący do samodzielnego prowadzenia  terapii schematu oraz uzyskania certyfikatu terapeuty schematu ISST

Program szkoleniowy realizowany jest w formie trzech weekendowych warsztatów prowadzonych metodą aktywnego nauczania i jest zgodny z wymogami ISST. Obejmuje następujące zagadnienia:

1.1.Teoria i pojęcia schematów ,
1.2.Sformułowanie I konceptualizacja przypadku,
2.Relacja terapeutyczna,
3.1 Techniki poznawcze,
3.2. Techniki doświadczeniowe I,
3.3. Techniki doświadczeniowe II,
3.4. Zadawanie pracy domowej i strategie zmiany.
4. Specyficzne populacje kliniczne: zaburzenia osobowości z wiązki B i C.

Warunkiem zaliczenia szkolenia jest obecność na wszystkich dniach szkoleniowych i aktywne uczestnictwo w ćwiczeniach. Uczestnicy szkolenia będą mogli uzyskać certyfikat ISST umożliwiający dalsze szkolenie w kierunku uzyskania certyfikatu Terapeuty Schematu oraz zaświadczenie o punktach do odnowienia certyfikatu terapeuty PTTPB.
Prowadzi: Małgorzata Bielak superwizor ISST i PTTPB

Terminy : 18-19.12. 21, 29-30.01.22, 09-10.04.22

Forma: warsztat 60 godzin: 37 teoretycznych i 23 praktyczne.
Adresaci: terapeuci praktykujący, którzy ukończyli przynajmniej drugi rok szkolenia czteroletniego w nurcie terapii CBT oraz terapeuci innych nurtów, którzy mają udokumentowaną wiedzę z podstaw terapii CBT.
Liczba miejsc: ograniczona max. 20 osób